Udostępnij:

przedszkole 5

Ku końcowi mają się prace wykończeniowe w budynku przedszkola, żłobka oraz stołówki przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu. Przypomnijmy, że poprzedni budynek stołówki i przedszkola został całkowicie pochłonięty przez pożar, który miał miejsce w czerwcu 2018 roku.

Zdjęcia pożaru z 2018 r. można zobaczyć tutaj: http://www.jaroslawiec24.pl/1283-pozar-przedszkola-i-stolowki

Gmina Postomino ubiegała się o wsparcie finansowe na realizację tej inwestycji. Udało się! Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków krajowych tj. z Programu „Maluch +” w kwocie 534 400,00 zł! Suma ta przeznaczona zostanie na wciąż trwające roboty budowlane, wyposażenie placu zabaw, zakup wyposażenia sal oraz zakup wyposażenia specjalistycznego. Dotacja pokryje również koszty funkcjonowania żłobka przez okres 4 miesięcy.


Dodatkowo drugi wniosek pt. „Żłobek dla gminy Postomino!” otrzymał pozytywną ocenę Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie i zakwalifikował się do dofinasowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Kwota tego dofinansowania wynosi 413 020,77 zł. Przeznaczona zostanie na zakup dodatkowego wyposażenia oraz pokrycie kosztów funkcjonowania żłobka.

Łącznie jest to kwota prawie miliona złotych! Gratulujemy!

przedszkole 1

przedszkole 1

przedszkole 1

przedszkole 1

przedszkole 1

przedszkole 1

przedszkole 1

źródło: Gmina Postomino / postomino.pl
zdjęcia: UG Postomino

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine