Udostępnij:

wieża Rusinowo 3

Przez Jarosławiec przebiega ścieżka rowerowa R10, która w tym sezonie letnim (2018) została mocno podrasowana. Szlak R10 prowadzący w stronę Darłowa posiada teraz nowoczesną, asfaltową nawierzchnię. Jadąc właśnie tym szlakiem warto, na pasie startowym, zboczyć z trasy i podjechać do miejscowości Rusinowo. Jadąc główną drogą kierujmy się w stronę kościoła (patrz na drogowskazy kierujące do Darłowa).

wieża Rusinowo 2

Właśnie przed kościołem gmina Postomino wybudowała piękną, drewnianą wieżę, z której można podziwiać wspaniałe widoki. Do pokonania jest parę stopni, ale wspinaczka nie powinna stanowić większego problemu.


Wokół wieży jest również pięknie zagospodarowany teren. Każdy znajdzie swój kącik. Dzieci mogą świetnie się bawić na placu zabaw. Do dyspozycji jest piaskownica, zjeżdżalnia, rewelacyjna karuzela (nawet dla trochę większych) czy też huśtawki. Wszystkie te elementy są bardzo kolorowe, więc dzieci jeszcze chętniej spędzą na nich czas.

wieża Rusinowo 1

wieża Rusinowo 5

Obok jest zadaszona drewniana wiata, gdzie można odpocząć i np. zjeść drugie śniadanie. Ciut dalej znajdziesz świetne miejsce na ognisko wyłożone kamieniami i otoczone ławkami.

Dla bardziej wymagających znajduje się tutaj kilka zewnętrznych akcesoriów do ćwiczeń. Wykorzystując je można rozciągnąć swoje ciało przed kolejną podróżą.

wieża Rusinowo 6

wieża Rusinowo 7

Oczywiście nie zabrakło również parkingu dla samochodów, więc jeśli tylko twoja droga będzie prowadziła przez Rusinowo warto zatrzymać się choćby na chwilkę i podziwiać wspaniałe widoki.

wieża Rusinowo 4

wieża Rusinowo 8

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine