Udostępnij:

dolina

Ukryta przed kurzem szos, odsunięta od zgiełku miast, kilka kilometrów od przepięknych bałtyckich plaż i nadmorskich kurortów, czeka na Państwa bajecznie urokliwa Dolina Charlotty, która otwiera swe gościnne podwoje, zatrzymując bieg czasu. To miejsce znane wszystkim, którzy poszukują wyjątkowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie pragną wypocząć w relaksującym otoczeniu.

Dolina Charlotty to świat stworzony z marzeń. Spełniając je, myślimy zarówno o młodszych, jak i starszych gościach.

Przyjedź, zobacz, zatrzymaj czas w magicznej Dolinie! ZOO Charlotta z Krainą Bajek i Fokarium - to moc niezapomnianych wrażeń dla małych i dużych! Park linowy, na którego trasach nie zabraknie emocjonujących przeszkód. Jazda konna dostosowana do umiejętności jeźdźca. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i łowiska – piękne Jezioro Zamełowskie obfituje w różne gatunki ryb.


Poznaj atrakcje

Zoo Charlotta
Wielu naszych gości do dziś pamięta zwierzyniec nad potokiem, który 13 czerwca 2010 r. przeobraził się w ZOO Charlotta. Nasz ogród zoologiczny zamieszkuje wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów. Czworonożnym mieszkańcom stwarzamy warunki zbliżone do naturalnych.
Dziesięć wysp zamieszkują m.in.: magoty, makaki japońskie, kapucynki, lemury, zebry, strusie, kangury oraz bociany i żurawie koroniaste, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek. Tę część ogrodu można zwiedzać również łodzią wycieczkową.

zoo

zoo2

Woodne zoo safari
Na terenie ZOO Charlotta, przy nadbrzeżu Kapitan zaprasza na wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Nasze tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkryją przed Państwem wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie łodzie motorowe MS Ustka i MS Darłowo, które na swój pokład zabierają każda po 26 pasażerów.

Na naszych gości czeka dziesięć wysp zamieszkałych m.in. przez: kangury, zebry, makaki japońskie, lemury, kapucynki czubate, strusie, emu i bociany, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek.
Cena: od 14zł.


Kraina Bajek
Zwiedzając Krainę Bajek dzieci wkraczają w świat dziecięcej literatury. Spotkać tu można Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Naszych zaczarowanych przyjaciół wyrzeźbili znani twórcy ludowi.
W Krainie Bajek co krok można napotkać postaci dobrze znane i pamiętane z ukochanych książek dzieciństwa. Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego miejsca były bajki i baśnie wielkich pisarzy: Jana Christiana Andersena, braci Grimm, Marii Konopnickiej, Aleksandra Puszkina, Carla Collodi.

kraina bajek

kraina bajek2

Fokarium
Dnia 1 lipca 2013 roku otwarzyliśmy jedno z największych w Polsce fokariów. Mieszka w nim obecnie 5 samców bałtyckiej foki szarej (Halichoerus grypus). Zwierzęta do dyspozycji mają 3 baseny o łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody. W Fokarium Charlotta dzięki specjalnym szybom mają Państwo możliwość obserwacji fok także pod wodą! Te wyjątkowe zwierzęta, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie pod wodą są pełne gracji.
Cena: 10zł
W sezonie otwarte codziennie w godz. 10:00 – 18:30
Godziny pokazu medycznego połączonego z karmieniem: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 (ostatnie dwa pokazy odbywają się tylko w sezonie).


Park linowy
Amatorów dużych dawek adrenaliny zapraszamy do naszego parku linowego. Jest to jeden z największych tego typu obiektów na Pomorzu! Trasy linowe rozmieszczone są w lesie, a jedna z nich przebiega częściowo nad Jeziorem Zamełowskim. Zjazd tyrolski nad taflą jeziora dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu miłośnikowi linowych atrakcji.

Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy miniprzeszkody linowe, które nasi najmłodsi goście mogą pokonać samodzielnie i bezpiecznie!
Trasa dla dzieci (12 atrakcji).
Dzieci mierzące powyżej 130 cm mogą ją przejść samodzielnie, niższe dzieci wymagają obecności dorosłego opiekuna.
Trasa łatwa (15 atrakcji).
Trasa trudna (16 atrakcji).
Zjazd Tyrolski - zjazd nad jeziorem ze "skokiem tarzana".
Podczas niesprzyjającej pogody zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia parku linowego.
We wrześniu park czynny tylko w weekendy w godzinach 11.00-18.00. Od października park będzie zamknięty do wiosny.
Cena: od 20zł


Jazda Konna
Mieszkańcy naszej stajni "Pod Żelazną Podkową" to m.in. konie szlachetnej półkrwi, wielkopolskie, huculskie, zimnokrwiste oraz kuce. Wszystkie otaczamy profesjonalną troską i opieką. Przy stajni działa szkoła jeździecka, w której, pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, swoje umiejętności mogą zdobywać i doskonalić jeźdźcy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.
Weekendowym miłośnikom hippiki proponujemy naukę jazdy konnej na lonży lub maneżu, a także przejażdżkę bryczką. Jeźdźcą zaawansowanym – wycieczki konne po okolicy.
Wszystkim polecamy udział w wielu imprezach, w tym tradycyjnie organizowanych u nas Hubertusach.

Ceny: od 30zł (kucyk 10zł)

konie

konie2

Amfitaetr
Jedną z największych muzycznych atrakcji na Pomorzu jest pięknie położony, leśny amfiteatr w Dolinie Charlotty. Amfiteatr jest w stanie pomieścić 10-tysięczną widownię; posiada także pełne zaplecze, umożliwiające wygodną i bezproblemową obsługę wydarzeń kulturalnych, odbywających się u nas w sezonie letnim. Podczas imprez, przy amfiteatrze funkcjonuje letni bar grillowy.

amfiteatr

Kręgle i bilard
Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy dwa profesjonalne tory do kręgli z systemem komputerowym, zarządzającym przebiegiem gry. Zapewniamy także obuwie do gry. Kręgielnia i stół do bilarda usytuowane są w Rock Pubie.
Do bowlingu obowiązuje obuwie zmienne dostępne na miejscu lub własne (sportowe). Prosimy o wcześniejszą rezerwację torów tel.: 59 8474348
CENNIK: TOR NA 1 GODZ. – 50 ZŁ

kregle

Dmuchańce
Podczas sezonu letniego zapraszamy na wyjątkowy plac zabaw z dmuchańcami. Do dyspozycji oddajemy 9 zabawek dmuchanych (zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód, trampoliny.).
Koszt zabawy to 10 zł / 15 min.
Dmuchańce otwarte są codziennie do 31.08.2016 w godz. 10:00 - 18:00

dmuchance

Więcej informacji na stronie http://www.dolinacharlotty.pl/

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine