Udostępnij:

spotkanie 2W dniu 1 kwietnia 2016 roku, w Zespole Szkół w Jarosławcu odbyło się spotkanie władz lokalnych z mieszkańcami Jarosławca. Na tym spotkaniu byli przedstawiciele gminy Postomino: Wójt Gminy – Janusz Bojkowski, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Marek Leśniewski, Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego – Bogdan Szlawski oraz Radny Jarosławca – Zygmunt Karwacki i Sołtys Jarosławca – Piotr Żuchowski.

Głównym tematem spotkania było przedstawienie planu prac remontowych przeprowadzanych w naszej wypoczynkowej miejscowości. Wójt poinformował, że prace zostały tak zaplanowane aby nie utrudniać ruchu turystycznego podczas zbliżającego się sezonu letniego. W pierwszym etapie zostanie wykonany remont placu w centrum Jarosławca (tuż za Punktem Informacji Turystycznej). Zgodnie z zapisami w przetargu powstanie tutaj ładnie zagospodarowany plac i scena. Będą nowe nasadzenia zielonych roślin, pojawią się ławeczki. Powstanie również nowoczesny budynek z sanitariatami publicznymi. Prace w tym zakresie już się rozpoczęły i mają się zakończyć do połowy czerwca.

spotkanie 3

spotkanie 4


 

spotkanie 6

 

Pomimo, że w centrum jest zaplanowany remont ul. Nadmorskiej to zgodnie z przedstawionym planem, prac budowlanych w sezonie nie będzie. Maszyny budowlane na Nadmorską wejdą dopiero we wrześniu, a prace potrwają do listopada 2016. Dlatego też turyści efekty zmian na ulicy Nadmorskiej zobaczą dopiero za rok.

Drugie zadanie, czyli remont ulicy Piaskowej oraz ulicy Leśnej również się rozpoczęło. Ulica Piaskowa zamieni się elegancką uliczkę z polbruku, a na ul. Leśnej zostanie wylany asfalt. Powstanie chodnik i nowoczesne oświetlenie. Na ul. Leśnej nie zapomniano o rowerzystach i dlatego dla nich powstanie droga rowerowa. Remont ul. Leśnej będzie przebiegał do skrzyżowania z ulicą Za Lasem. Ze względu na to, że ul. Leśna wraz z Piaskową jest główną drogą prowadzącą do Nowego Osiedla, firma Strabag zapowiedziała, że te ulice również wykona przed sezonem letnim i prace powinny zakończyć się w połowie czerwca.

spotkanie 7

Kolejnym etapem są remonty dróg na osiedlu Południe. Tutaj do remontu są przeznaczone następujące ulice: Chabrowa, Konwaliowa, Fiołkowa i Różana. Zadanie to będzie realizowane bez przerw, więc mogą wystąpić utrudnienia również w sezonie. Mieszkańcy tej części Jarosławca muszą być wyrozumiali. Wprawdzie będą utrudnienia, ale za to efekty prac będą rewelacyjne. Trzeba też mieć na uwadze, że władze gminy muszą do końca listopada 2016 r. zakończyć wszystkie remonty w Jarosławcu, tak aby porozliczać cały projekt. Tego wymaga Unia Europejska, z której pochodzi spora część środków na ten cel.

spotkanie 1

Drugim poważnym tematem jaki poruszył Wójt Gminy - Janusz Bojkowski to plaża w Jarosławcu. Jak wiadomo poprzedni dyrektor Urzędu Morskiego zapowiedział usunięcie gwiazdobloków znajdujących się na opasce, naprawę opaski oraz refulację plaży. Zmiana władzy w Urzędzie Morskim spowodowała pewne obawy co do zapowiedzianych tematów. Jednakże nowy dyrektor UM - Włodzimierz Kotuniak zapowiedział w rozmowie z wójtem, że obietnice poprzednika zostaną wykonane. Wprawdzie ich realizacja zostanie wydłużona ze względu na braki w złotym worku (mowa tutaj oczywiście o budżecie Urzędu Morskiego), ale obiecano jeszcze przed sezonem letnim usunięcie gwiazdobloków oraz dokonanie refulacji. Refulacja będzie dokonywana statkiem, więc ciężki transport z piaskiem nie będzie się poruszał po ulicach Jarosławca.

W chwili obecnej na stronach Urzędu Morskiego jeszcze nie widać przetargów.

spotkanie 2

Na spotkaniu były poruszone również inne tematy, o których piszemy w następnym artykule: Bliższe i dalsze zmiany w Jarosławcu

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine